Reise til Hafjell Alpinsenter

Hafjell er lett tilgjengelig uansett transportvalg.


Hafjell ligger 15 km nord for Lillehammer by, og 200 km nord for Oslo. Det tar cirka 2 timer og 30 minutt med bil fra Oslo på E6 eller Rv4 om Gjøvik.

Oslo Lufthavn Gardermoen ligger 160 km sør for Hafjell med gode forbindelser videre til Lillehammer og Hafjell.


Ferge fra Danmark

Skal du reise fra Danmark til Norge er ferge det perfekte valg.

Ankomststeder i Norge er Larvik eller Oslo. Fra Larvik er det 310 km til Hafjell og fra Oslo er det ca 200 km. 

Med Stena Line til Hafjell 

Med Color Line til Hafjell

Med DFDS Seaways til Hafjell

Med Fjordline til Hafjell

Tog

Tog er en behagelig måte å reise på til Hafjell.

Reis med tog til Hafjell. Med alle rutene som går til Lillehammer er Hafjell lett tilgjengelig fra hovedstaden. Fra Lillehammer går det både skibuss og rutebuss i vintersesongen. Resten av året er det rutebuss med stoppested Hafjell.

Togtid Oslo-Lillehammer: 2t og 10 min
Togtid Gøteborg-Lillehammer: 6t og 40 min inkludert togbytte på Oslo S.
Togtid Trondheim-Lillehammer: 4t og 30 min

Se reisealternativer på Ruter: https://ruter.no/. Skriv inn Hafjell Alpinsenter (Øyer) i destinasjonsfeltet.

Buss

Skibussen kjører hyppig mellom Lillehammer og Hafjell.


I vintersesongen er det hyppige avganger mellom Lillehammer og Hafjell. Rutebuss og skibuss kombinert utgjør mange avganger.

Rutetabellen til skibuss mellom Lillehammer og Hafjell.

Bil til Hafjell

Med gode veier hele veien fra Oslo er bilturen til Hafjell behagelig og rask.

Hafjell er 200 km fra Oslo og tar cirka 2 timer og 30 min med bil via E6 eller Rv4 om Gjøvik. Ved utfartstider kan det ta noe lenger tid enn 2,5 time. Hafjell er 150 km fra Oslo Lufthavn og det tar det cirka 2 timer med bil.

På parkeringsplassen finnes ladestasjoner til EL-bil.

Hafjell Alpinsenter
Hundervegen 122-124
2636 ØYER
Tlf:  +47 61 27 47 00

GPS Koordinater
Breddegrad 61.234381
Lengdegrad 10.448835 

Danske turoperatører til Hafjell

Ønsker du at noen andre skal ordne reisen til Hafjell for deg? Da bør du kikke på disse turoperatørenes pakker til Hafjell


Dansk Bilferie http://skiferie.danskbilferie.dk
Hyttespecialisten http://www.hyttespecialisten.dk
Norsk Rejsebureau http://www.norskrejsebureau.dk  
Team Benns http://www.team-benns.com
Norsk Hytteutleie http://www.nhu.dk 
FJÄLLFERIE http://www.fjeldferie.dk
Best Travel http://besttravel.dk
Dansk Friferie http://www.friferie.dk
Ofelia Rejser http://www.ofelia-rejser.dk  

Svenske turoperatører til Hafjell

Ønsker du at noen andre skal ordne reisen til Hafjell for deg? Da bør du kikke på disse turoperatørenes pakker til Hafjell


Bengt Martins http://www.bengt-martins.se/2

JT Alpinresor www.jtalpinresor.se

NordResor http://www.nordresor.se

Søkeresultater: