Tjuvstarter skisesongen fredag 28. november
Fredag 28. november tjuvstarter Kvitfjell vintersesongen, og i helgen venter en av de mest innholdsrike sesongåpningene noensinne. Det åpner bakker på både øst- og vestsiden, til stor glede for små og store som endelig får ta fatt på skisesongen.
«Vi har jobbet døgnet rundt i snart to uker for å få alt klart, men gleden er stor når vi ser hva dette betyr for gjestene våre,» sier preppesjef Eivind Dahl i Kvitfjell.
Flere treningsgrupper fikk teste forholdene i familieløypa forrige helg, og responsen var svært positiv.
«Superforhold! Kordfløyel i frikjøringsområdene og en hard, stabil såle i treningsbakken. Barna storkoser seg,» sier tidligere alpinist og trener Lars Elton Myhre.
Nye aktiviteter på fjellet
Denne sesongen byr Kvitfjell på flere nye aktiviteter for hele familien. På Skitorget på vestsiden er det satt opp et isklatretårn, der barna kan utfordre seg i høyden, og i tillegg er det laget skøytebaner både på vestsiden og på terrassen til Gudbrandsgard Hotell.
Natur- og mesterløypene som var nye i sommer, vil også være mulig å benytte i vinter. Løypene er utviklet i samarbeid med Vitensenteret Innlandet, og gir morsomme utfordringer som kombinerer lek og læring.
«Vi har jobbet målrettet for å skape en åpningshelg som virkelig gir gjestene den gode Kvitfjell-følelsen. Kombinasjonen av tidlige, gode forhold og nye aktiviteter gjør dette til en av våre mest spennende sesongstarter noensinne.» Forteller destinasjonsleder Rune Osvold.
Aktiviteter og opplevelser på Gudbrandsgard Hotell
Gjennom åpningshelgen legges det opp til et naturlig og inkluderende samlingspunkt på terrassen til Gudbrandsgard hotell, der alle som besøker Kvitfjell kan møtes, hygge seg og ta del i nye opplevelser. For å gjøre oppholdet enda bedre er det etablert etablert flere sittegrupper rundt bålpanner, slik at gjestene kan samles i et varmt og stemningsfullt miljø, perfekt for både pauser og gode samtaler.
Den nye skøytebanen blir et av helgens store høydepunkter. I tillegg kommer Kvitfjell-maskoten Jøkul på besøk og sørger som alltid for liv og moro. På terrassen blir det også grilling av den splitter nye og eksklusive Gudbrandsgardspølsa – et smakfullt resultat av samarbeidet mellom Gudbrandsgard Hotell og Dølakjøtt. Pølsemaker Magnus Valentin Hansen vil selv være til stede for å grille og presentere den nykomponerte pølsa under åpningen.
«Vi ønsker å samle gjester fra hele fjellet på terrassen vår og tilby noe unikt og lokalt. Samarbeidet med Dølakjøtt har resultert i en skikkelig god pølse som kun kan kjøpes her hos oss! Sammen med skøytebanen, bålpanner, sittegrupper og aktiviteter rundt hotellet tror vi dette blir et høydepunkt for alle som besøker Kvitfjell og Gudbrandsgard gjennom hele sesongen,» sier Fred Anton Ravneberg, Direktør Hotell og Overnatting, Kvitfjell
Stor interesse for Kvitfjell
Interessen for skiferie i Kvitfjell er økende, både nasjonalt og internasjonalt.
«Interessen for Kvitfjell er større enn noen gang, og spesielt fra det utenlandske markedet. Vi ser en tydelig vekst i etterspørselen, og salgstallene inn mot sesongen er svært positive. Dette gir oss en fantastisk start og en stor motivasjon inn mot sesongen. I Kvitfjell opplever skigjestene norsk skiferie på sitt beste!» forteller kommunikasjonsansvarlig Amanda Wold Kortnes.