Skiturister i Hafjell nyter en pause i sola

Slik blir påsken 2025 i Hafjell og Kvitfjell

HAFJELL OG KVITFJELL, den sene påsken betyr at du får det beste fra to verdener! I Hafjell og Kvitfjell er forholdene i bakken gode, og underholdningsprogrammet stjernespekket!

Påsken er høytiden hvor du virkelig får i pose og sekk på fjellet! Kombinasjonen sol i ansiktet, og snø som enda ikke har sluppet taket, byr på perfekte dager i bakken. Hva mer kan man be om? Påsken er tradisjonsrik i våre destinasjoner, og i år er programmet spekket med ulike spennende aktiviteter og arrangementer i alle fjell!

 

NYT PÅSKEN TIL FJELLS: Påsken er best i fjellet, enten du reiser med familien eller venner. 

 

Påskerenn

Ingen påske uten skirenn! I påsken vil det arrangeres skirenn for alle, uavhengig av alder og ferdigheter. Det viktigste er jo å ha det gøy på ski med familie og venner. På denne måten kan alle kanalisere sin indre Therese Jouhaug eller Aksel Lund Svindal og kjenne på følelsen av å konkurrere med ski på beina og startnummer på brystet.

Petter Northug er tilbake til Hafjell og Mosetertoppen palmehelgen hvor han arrangerer norges kanskje morsomste skirenn, «Janteloppet». Her stiller mosjonister og profesjonelle skiløpere side om side på startstreken for et heseblesende renn med uventede elementer og stor stemning. Dette er rennet som det er artig både å delta i og å få med seg fra sidelinjen! I Hafjell vil det også arrangeres spennende alpine renn for barn i «Audi ski run» og for hele familien i «Helly Hansen ski cross». Følg med på programmet for all info om tid, sted og påmelding!

 

JANTELOPPET: Petter Northug og Co klare på startstreken.

 

I Kvitfjell vil det også bli morsomme skirenn for både store og små. Først ut er «Varden Utfor» den 13. april hvor selveste Aksel Lund Svindal er ambassadør og oppmuntrer deltagerne før start. Dette rennet pleier å bli fullt, så her er det førstemann til mølla!

null

AMBASSADØR: Aksel Lund Svindal er ambassadør for Varden utfor og pleier gjøre stas på deltakerne ved å stå i startbua. 

 

I både Hafjell og Kvitfjell blir det storslått avslutning på sesongen med pond skiing andre påskedag. Her er det om å gjøre å komme seg tørrskodd over en spesiallaget dam. Dette er morsomt for hele familien! Finn frem et morsomt antrekk og delta som utøver eller publikum.

Se hele påskeprogrammet i Kvitfjell

null
FLERE FJELLSIDER: Kos deg i Kvitfjells tre fjellsider i påsken!

 

Aktiviteter for hele familien

I Hafjell og Kvitfjell vil det foregå koselige aktiviteter for de minste, igangsatt av destinasjonenes egne maskoter, Isa og Jøkul! De vil arrangere alt fra påskeeggjakt til kakaosammenkomster. Se programmene her: 

Hafjell 

Kvitfjell

POPULÆR: Isa er populær blant barna i bakken. I påsken har hun mange planer! 

 

Musikk

I år vil det være gode muligheter for å oppleve levende musikk på høyeste nivå i både Kvitfjell og Hafjell. Kvitfjell sparker i gang påsken med sin nye tradisjon «Kvitfjell X», hvor Bigbang ønsker «welcome to the mountains» og holder en gratiskonsert lørdag 12. april kl 14.00. Så enten du er en «girl in Oslo» eller «wild bird» vil dette bli en opplevelse med god stemning og nydelig utsikt over fjell og dal fra terrassen på Gudbrandsgard hotell.

Og den musikalske påsken slutter ikke der, til Gaiastovas Påskefestival i Hafjell vil noen av norges største hitmakere komme på scenen. Her vil du kunne se Astrid S, Kjartan Lauritzen og Ballenciaga – for å bare nevne noen! Det vil med andre ord bli høy after-skistemning på Gaia fra torsdag til lørdag.

GAIA PÅSKEFESTIVAL: I fjor spilte Carina Dahl på Gaias påskefestval - i år blir det også store navn på denne scenen. 

 

Bekymret for om det er snø i fjellene til påske? Det trenger du ikke være. Vi garanterer minst 20 km preparerte løyper.